Aktualności

Technologia 5G – teraźniejszość i przyszłość sprzedaży

10.11.2021
Autor: 
Andrzej Wrona
4 '


Projekt rozwoju platformy VC360 w ramach Akceleratora S5 wspierającego startupy wykorzystujące technologię 5G wszedł w ostatnią fazę realizacji. Wdrażamy i testujemy nowo stworzone komponenty. Celem projektu jest między innymi rozbudowa platformy o możliwość prezentacji pojazdu czasie rzeczywistym w formie wideostreamingu.

Czego dowiecie się z poniższego artykułu?

 • Jakie możliwości sieć 5G generuje dla biznesu i przemysłu?
 • Jak rozwój systemów wykorzystujących technologię 5G wpłynie na rozwój firm sprzedających złożone produkty np. Naczepy, ciężarówki czy pojazdy używane?

Możliwości sieci 5G dla biznesu i przemysłu

Rozwój sieci 5G to nie tylko zwiększona prędkość transmisji danych między użytkownikami telefonów komórkowych. Technologia 5G ma także strategiczny wpływ na D2D (device-to-device communication), co jest fundamentem trzeciej rewolucji przemysłowej. Dodatkowo dzięki usłudze Fixed Wireless Access możliwy jest stacjonarny dostęp bezprzewodowy o jakości transmisji porównywalnej z szybkimi łączami kablowymi.

3 główne kategorie zastosowań sieci 5G:

 1. Łączność D2D.
  Możliwość masowej komunikacji między urządzeniami. Jest to podstawa Internetu Rzeczy (IoT – Internet of Things), gdzie wiele urządzeń łączy się między sobą bez ingerencji człowieka przy niespotykanej dotychczas skali. To wszystko ma bardzo duży wpływ na zrewolucjonizowanie nowoczesnych procesów w biznesie oraz przemyśle.
 2. Zadania krytyczne. 
  Technologia 5G dzięki swojej niezawodności oraz z praktycznie niezauważalnymi opóźnieniami w wysokości 1 milisekundy (sieć 4G oferuje minimum 40 ms opóźnień) ma zastosowanie w zadaniach krytycznych, takich jak kontrola urządzeń w czasie rzeczywistym, robotykę przemysłową czy łączność między systemami bezpieczeństwa. Stabilność i brak opóźnień pozwala także myśleć o nowych perspektywach, przykładowo przeprowadzanie zdalnych operacji.
 3. Nowoczesna, bezprzewodowa transmisja szerokopasmowa. 
  Szybkość transmisji sieci 5G to 20 Gbit/s (technologia 4G – 1 Gbit/s), dodatkowo większa pojemność pozwala na wykorzystanie technologii w całkowicie inny sposób. Użycie technologii 5G pozwoli między innymi zastosować stabilne transmisje telewizyjne w terenie bez potrzeby korzystania z wozów transmisyjnych.

Jak my wykorzystujemy technologię 5G w ramach naszej platformy?

Technologia 5G ma przede wszystkim zastosowanie przy realizacji modułu do prowadzenia wideo prezentacji w czasie rzeczywistym. Oczekujemy, że dzięki wielokrotnie zwiększonej wydajności przesyłania danych w stosunku do obecnych możliwości sieci telekomunikacyjnych, uda się zapewnić:

 • nieosiągalną do tej pory jakość obrazu,
 • brak opóźnień i przerw w transmisji danych,
 • niemalże natychmiastową dostępność zapisanych materiałów

Wszystkie powyższe parametry mają służyć osiągnięciu jak najwyższego poziomu satysfakcji przez Klienta i zaakceptowania kanału sprzedażowego on-line jako równoważnej alternatywy do standardowego obecnie modelu sprzedażowego, w który prezentacja jest prowadzona w salonie lub innym punkcie. Aby tak się stało, klient musi mieć przekonanie, że oglądając pojazd online, prezentowany przez sprzedawcę korzystającego z kamery otrzymuje tak samo kompletny i precyzyjny zestaw informacji jak w przypadku osobistej wizyty. Technologia 5G ma przede wszystkim zapewnić stabilne i wysokie jakościowo warunki transmisji obrazu i głosu, pozwalając np. prezentować detale.

Jak rozwiązujemy problem sprzedaży skomplikowanych, złożonych produktów?

Rozwiązywanie problemów i wsparcie naszych klientów to nasza pasja. Wierzymy, że sprzedaż maszyn, pojazdów czy innych złożonych produktów w pełni przeniesie się do internetu. Tworząc innowacyjne rozwiązania, chcemy dostarczać wyższą wartość biznesową dla naszych klientów. 

Naszą specjalizacją jest wsparcie sprzedaży pojazdów używanych w tym samochodów. Pojazdy używane to szczególny produkt, każdy produkt wystawiany do sprzedaży ma inne parametry jakościowe i techniczne np. uszkodzenia czy stan zużycia elementów. Istnieje zatem ogromna bariera zarówno strony sprzedającej jak i kupującej do zrealizowania tego procesu online. My umożliwiamy naszym klientom rozwój tego kanału już dziś. 

Skoro radzimy sobie w przenoszeniu tak złożonego procesu sprzedaży do internetu, z powodzeniem możemy wspierać również firmy spoza branży pojazdów używanych w rozwoju kanałów sprzedaży online. 

Mocno wierzę w rozwój rozwiązań wspierających tzw. Live commerce. Nasze rozwiązanie, które stworzyliśmy w ramach akceleratora, idealnie wpisuje się w ten trend. 

Rozwój platformy VC360 o zaawansowane narzędzia pozwalające rozwijać sprzedaż pojazdów online poprzez wykorzystanie live commerce wysuwa nasze polskie rozwiązania do czołówki firm technologicznych w branży. Wkrótce zdradzimy więcej szczegółów i pokażemy na żywo działanie naszych najnowszych aplikacji. 

Wybrane firmy będą miałby możliwość przetestować nasze rozwiązania przedpremierowo na 5G Summit.

Andrzej Wrona
CEO VirtualCar360 Sp. z o.o.

5G Summit to konferencja gromadząca czołowych przedstawicieli sektora technologii 5G w Polsce.

24 listopada spotkamy się w Cambridge Innovation Center Warsaw.
25 listopada zaprezentujemy nasze rozwiązania w Łodzi na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Więcej o 5G Summit

Andrzej Wrona
CEO
ZOBACZ POSTY AUTORA

Zobacz także

Polityka prywatności i cookies
Skontaktuj się z nami
crossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram