Aktualności

Video baza wiedzy VC360 Photo App już dostępna!

29.06.2022
Autor: 
Zespół Marketingu
3 '

Poznaj video bazę wiedzy VC360 Photo App, czyli serię filmów, w których tłumaczymy, jak posługiwać się aplikacją, aby robić jeszcze lepsze zdjęcia i w pełni wykorzystać jej potencjał. To odpowiedź na najczęściej zadawane pytania, zawierająca praktyczne wskazówki dla użytkowników. Nasze dotychczasowe doświadczenia szkoleniowe dla dealerów pozwoliły nam wskazać ważne funkcjonalności, o których warto pamiętać podczas każdej sesji.

Multimedialna baza wiedzy VC360 Photo App, która jest dostępna również w Centrum Wsparcia, będzie systematycznie rozwijana. Z naszych filmów dowiesz się z nich m.in. jak trzymać smartfon, jak kadrować zdjęcia, czym się kierować przy wyborze miejsca do fotografowania, czy warto korzystać z zooma i jak regulować poszczególne parametry.

Pozycja i wysokość smartfona 

Robienie zdjęć “z góry” lub “z dołu” przerysowuje obraz samochodu i sprawia, że wygląda on nienaturalnie. Dlatego rekomendujemy trzymanie smartfona na wprost, w sposób, który sugeruje aplikacja.

Wybór miejsca do wykonywania zdjęć

Robienie zdjęć w warunkach salonowych może wymagać użycia profesjonalnego oświetlenia. Optymalnym rozwiązaniem jest sesja na zewnątrz, z użyciem naturalnego światła. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Głównie na powierzchnię, na której stoi pojazd, odpowiednią ilość przestrzeni wokół niego oraz brak elementów dodatkowych w tle.

ZOOM

Jeśli stoimy przed wyborem opcji zoom lub samodzielnego zbliżenia się ze smartfonem do fotografowanego samochodu, zawsze stawiajmy na drugi wariant. Dzięki temu zachowamy wysoką jakość zdjęcia.

Regulacja parametrów w aplikacji

Sterowanie parametrami, takimi jak jasność czy balans bieli, pozwala nam uzyskać lepsze efekty zdjęciowe. Warto dostosowywać je każdorazowo do warunków atmosferycznych oraz rodzaju i koloru samochodu.

Funkcja auto focus

Jest ona szczególnie ważna przy wykonywaniu zdjęć wnętrza oraz detali. Wystarczy kliknąć na ekranie element, który chcemy wyostrzyć, a aplikacja zrobi to automatycznie.

Używanie holdera z filtrem

Holder umożliwia stabilne trzymanie smartfona i swobodną obsługę aplikacji. Filtr polaryzacyjny natomiast zdejmuje refleksy i odbicia z szyb i karoserii. Dzięki temu zdjęcia wyglądają na bardziej profesjonalne.

Ustawienie auta do zdjęć

Pracując w słońcu, warto starać się, aby światło nie było skierowane bezpośrednio w soczewkę aparatu. Najlepiej więc ustawić samochód tak, aby mieć je za swoimi plecami.

Proste trzymanie smartfona

Krzywe trzymanie smartfona to częsty błąd, który negatywnie wpływa na jakość zdjęć. Jak go wyeliminować? Wystarczy pamiętać o tym, aby trzymać telefon równolegle do podłogi. Dzięki temu samochód stoi prosto i naturalnie.

Odpowiednie kadrowanie duchami

Opcja duchów jest prosta w obsłudze i przynosi świetne efekty. Wystarczy wpisać się w obrys samochodu, złapać krańcowe linie oraz wielkość kadru. Warto z niej korzystać także podczas robienia zdjęć wnętrza i detali.

Zespół Marketingu
ZOBACZ POSTY AUTORA

Zobacz także

Polityka prywatności i cookies
Skontaktuj się z nami
crossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram