Aktualności

Kilka minut pracy zamiast kilkudziesięciu. Jak VC360 Photo App oszczędza czas i zwiększa efektywność sprzedawców?

17.10.2022
Autor: 
Zespół Marketingu
3 '

Średni czas wykonywania sesji zdjęciowych samochodu przy pomocy VC360 Photo App wynosi 7 minut. W przypadku tradycyjnych zdjęć czas, jaki pracownik musi poświęcić na tę czynność, wzrasta do pół godziny. Mało znacząca różnica? Tak, jeśli mówimy o jednorazowej sesji. Ale co w sytuacji, gdy pomnożymy te wartości przez wszystkie samochody dostępne w ofercie sieci salonów w skali roku? 

Przeanalizujmy to na konkretnym przykładzie. Załóżmy, że sieć salonów dysponuje 240 samochodami. W tradycyjnej metodzie na samych sesjach zdjęciowych pracownicy spędzą 120 godzin, czyli aż 15 dni roboczych.

Dla porównania, w przypadku wykorzystania VC360 Photo App będą to tylko 28 godziny, czyli 3,5 dnia. Zespół zyskuje więc mnóstwo dodatkowego czasu na inne obowiązki, w tym przede wszystkim – aktywne prowadzenie sprzedaży. W efekcie liczba zrealizowanych transakcji wzrasta, a salon zwiększa swoje obroty.

Tradycyjna sesja – skąd wynikają problemy?

Kolejnymi aspektami, które oprócz czasu pracy warto wziąć tu pod uwagę, są jakość oraz powtarzalność zdjęć. 

Ich wykonanie w tradycyjny sposób wymaga wiedzy oraz umiejętności w zakresie fotografii i obróbki graficznej, co rodzi pewne problemy. Nawet przy założeniu, że nasz pracownik wyszkoli się w tym temacie, zdjęcia innej osoby, mniej doświadczonej, mogą odbiegać od standardów. Mogą też różnić się między salonami danej sieci dealerskiej.

To samo tyczy się kadrów, ustawienia auta oraz tła. 

Podczas zwykłych sesji pojazdy ustawiane są zwykle pod różnymi kątami. Dodatkowo na zdjęciach mają różną wielkość, przez co niektóre są słabo widoczne na liście ogłoszeń. Bywa też, że auta są fotografowane różnym tle, co odwraca uwagę od samochodu. Brak standaryzacji czy konkretnych wytycznych sprawia ponadto, że ogłoszenia różnią się między sobą liczbą zdjęć. 

Efekt? 

Niejednolita prezentacja, która źle wpływa na postrzeganie naszej oferty przez klienta. Klienta, który na co dzień obraca się w cyfrowym świecie i jest przyzwyczajony do wysokiej jakości zdjęć, zbliżeń na detale i przewidywalności w prezentacji produktu. Jeśli jej nie otrzyma, z dużym prawdopodobieństwem zwróci się w stronę innego sprzedawcy, który zapewni mu lepsze doświadczenia zakupowe. Nawet kosztem wyższej ceny.  

Spójna oferta to lepsze doświadczenia klientów

Jak wykorzystanie VC360 Photo App rozwiązuje wymienione wyżej problemy? 

Powiedzieliśmy już o tym, że VC360 Photo App ułatwia pracę, zapewniając jasny i prosty do wdrożenia schemat działania. Sesja staje się więc procesem z przewidywanymi efektami, co zdejmuje z pracowników znaczny ciężar. Samochód szybciej też trafia do oferty online, więc szybciej może zostać zakupiony przez klienta końcowego.

Dobrej jakości zdjęcia z samochodem ustawionym w powtarzalny sposób, budują wizerunek nowoczesnej marki, która przykłada dużą uwagę do prezentacji swojego produktu. Dodatkowo opcja hotspotów pozwala zwrócić uwagę na ciekawe detale lub pokazać defekty, co zwiększa wiarygodność sprzedawcy. Aplikacja umożliwia także stworzenie prezentacji samochodu w technologii 360 stopni, co znacząco uatrakcyjnia ofertę.

Jeśli dodać do tego tło zgodne ze standardem marki lub programu samochodów używanych, niewielkim nakładem pracy zyskujemy zdjęcia, których wykonanie normalnie wiązałoby się z sesją w profesjonalnym studiu. Niektórzy dealerzy próbują zaaranżować takie miejsce we własnym salonie. Inwestują w drogi sprzęt fotograficzny, dodatkowe akcesoria i specjalne ścianki. Wiąże się to jednak ze sporymi nakładami finansowymi i ogranicza powierzchnię ekspozycyjną. Dodatkowo jest to rozwiązanie raczej na małą skalę, przy ograniczonej liczbie samochodów w ofercie. Kiedy jednak skala wzrasta i mamy do czynienia z siecią dealerską, VC360 Photo App staje się bardziej efektywnym, ekonomicznym i wygodnym rozwiązaniem.    

W stronę maksymalizacji zysków 

Na koniec jeszcze raz warto podkreślić, że dobrze opracowana, szczegółowa oferta, podnosi atrakcyjność samochodu w oczach klienta i maksymalizuje jego cenę. Jest on w stanie zapłacić więcej za produkt, który zostanie mu przedstawiony mu w ciekawy, angażujący sposób. Dlatego zabiegając o uwagę użytkownika, w pierwszej kolejności powinniśmy postawić właśnie na warstwę wizualną. 

Dodatkowo współczesny konsument, kupując samochód używany, pragnie otrzymać podobne doświadczenia zakupowe, jakie zapewnia się klientom kupującym nowe auta. Wykorzystanie nowych technologii sprzyja temu podejściu, a oszczędność czasu pracowników to dodatkowy atut, który pozwala maksymalizować zyski. 

Zespół Marketingu
ZOBACZ POSTY AUTORA

Zobacz także

Polityka prywatności i cookies
Skontaktuj się z nami
crossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram