Aktualności

Inspekcja i certyfikacja samochodu za pomocą smartfona – poznaj VC360 Inspection App & Digital Certification

26.05.2022
Autor: 
Zespół Marketingu
4 '

Wyobraźmy sobie salon, w którym przy skupie auta od klienta mechanik lub wykwalifikowany pracownik przeprowadza kompleksową inspekcję samochodu używanego. Robi to przy użyciu aplikacji, która krok po kroku prowadzi go przez kolejne etapy listy kontrolnej.

Po inspekcji tworzony jest raport uszkodzeń, który może stanowić podstawę do wyceny naprawy. Wycenę przeprowadza wewnętrzny dział lub firma zewnętrzna, mająca dostęp do naszego konta. W kolejnym etapie auto jest naprawiane i odświeżane, po czym wygenerowany zostaje cyfrowy, szczegółowy raport dotyczący stanu pojazdu gotowego do sprzedaży. Żadnych kartek, skanów, plików pdf i firm zewnętrznych. Pełna automatyzacja i cyfryzacja procesu.

Dzięki inspekcji przy trade-in, skupie auta, pracownik szacuje koszty napraw i pracy, jakich wymaga auto.  Może więc przedstawić klientowi sprzedającemu pojazd, korzystną ofertę dla obu stron. Aplikacja prowadzi pracownika przez cały proces, co redukuje ryzyko pominięcia elementu lub popełnienia błędu. Dla dealera to oszczędność czasu i pieniędzy – narzędzie minimalizuje bowiem ryzyko sprzedaży auta z ukrytą wadą. 

Samochód gotowy do sprzedaży otrzymuje certyfikat jakości wraz z oceną jego stanu w pięciogwiazdkowej skali. Kupujący pojazd zyskuje zatem pełną wiedzę na temat auta, wraz ze zdjęciami i danymi z obszernej listy inspekcyjnej danej marki lub programu samochodów używanych.

Brzmi jak przyszłość, która wymaga kosztownych rozwiązań i skomplikowanych wdrożeń?

To pozwól, że przedstawię Ci VC360 Inspection App & Digital Certification. Narzędzie, które wspiera sprzedaż w internecie, generuje zapytania, usprawnia pracę dealerów i przekonuje klientów, że mają do czynienia z wiarygodnym, transparentnym sprzedawcą.

Przyjrzyjmy się mu bliżej.

Obiektywny raport oparty na sztucznej inteligencji

VC360 Inspection App & Digital Certification to nasze najnowsze rozwiązanie wspierające digitalizację procesu sprzedażowego samochodów używanych. Służy do przeprowadzania inspekcji pojazdu w kompleksowy i w pełni cyfrowy sposób. Jak to działa?

W pierwszym kroku auto jest poddawane wstępnej weryfikacji przez pracownika. Sprawdzana jest historia pojazdu, stan nadwozia oraz wnętrza. Po takiej weryfikacji auto wędruje do kontroli mechanicznej, gdzie między innymi na podnośniku sprawdzane są podzespoły. Scenariusz inspekcji może być dostosowany do dowolnego procesu, co więcej użytkownicy mogą mieć do wyboru kilka list inspekcyjnych, w zależności od rodzaju samochodu.

Po przejściu listy inspekcyjnej otrzymujemy raport uszkodzeń, na podstawie którego manager dealera decyduje, które uszkodzenia kwalifikują się do wyceny naprawy. Taką wycenę może zlecić w wewnętrznym serwisie lub wysłać na zewnątrz. Po naprawie auta manager odznacza uszkodzenia w raporcie, może także dodać zdjęcia i ujawnić, że dany element został naprawiony.

Na końcu generowany jest certyfikat w 3 formach: PDF,  jako widget na stronę zawierający skrócone podsumowanie oceny pojazdu oraz w formie interaktywnej strony.

Cały proces jest obiektywny, oparty na niezależnej analizie algorytmów aplikacji. Może być też dostosowany do dowolnego procesu inspekcji. Certyfikat zawiera dodatkowo imienną rekomendację, którą można porównać do wiarygodnej recenzji produktu podczas zakupów internetowych.

Pięciogwiazdkowy system rekomendacji obejmuje kluczowe elementy pojazdu: karoserię, dodatkowe wyposażenie, koła, mechanikę oraz wnętrze. W ten sposób już pobieżna analiza wystarczy, aby klient dokonał oceny samochodu i podjął decyzję, czy jest nim zainteresowany i chce obejrzeć go osobiście.

Jak certyfikat wspiera sprzedaż samochodów używanych?

Na etapie wdrożenia certyfikat jest dostosowany do kolorystyki i brandingu danej platformy sprzedażowej. Stanowi więc uzupełnienie oferty i angażujący element prezentacji samochodu. Wykorzystując jedynie cyfrowy widget, sprzedawcy mogą także pozyskiwać wartościowe leady. W takim przypadku pełen raport jest możliwy do pobrania po pozostawieniu adresu mailowego czy po zadaniu pytania.

Jakie korzyści przynosi korzystanie z cyfrowych certyfikatów?

  • Zwiększa wiarygodność marki i dealera – obiektywny raport buduje w kliencie poczucie zaufania – wie wszystko o zaletach i wadach pojazdu,
  • Generuje dodatkowy ruch na stronie – użytkownicy pozostawiają swoje dane, które mogą być wykorzystane przez dział marketingu lub sprzedawców do podtrzymania kontaktu i zainteresowania marką,
  • Wzbogaca ofertę na platformie sprzedażowej – prezentacja pojazdu zyskuje pełny, pogłębiony opis i zapewnia bogatsze doświadczenia użytkownika serwisu,
  • Pozwala sprzedaż auto szybciej i po wyższej cenie – dzięki podwyższonej wiarygodności pojazdu,
  • Oszczędza czas – zarówno klienta, jak i sprzedawcy,
  • Zapewnia bezpieczeństwo sprzedającego – w przypadku, gdy klient wróci do salonu z problemem.

Proste wdrożenie

VC360 Inspection App & Digital Certification to gotowe narzędzie, które dostosowujemy do wymagań każdego partnera. Proces wdrożenia oparty jest na analizie potrzeb danej firmy, a sam certyfikat zostaje opatrzony kolorystyką i logo marki, co zapewnia spójność.

Co ważne, aplikacja może wspierać realizację programu samochodów używanych i budowę nowych standardów przygotowania pojazdu do sprzedaży. Dodatkowo dealer zyskuje szczegółową bazę danych zawierającą informacje o wszystkich zakupionych pojazdach. Narzędzie świetnie uzupełnia sprzedaż internetową i jest łatwo wdrażalne. Może funkcjonować zarówno jako samodzielny proces, jak i być połączone z innymi istniejącymi już w firmie systemami. Narzędzie doskonale integruje się z systemami: DMS czy VC360 PhotoApp. Wykorzystuje rozpoznawanie mowy (eliminuje potrzebę pisania na klawiaturze), sztuczną inteligencję oraz potrafi rozkodować kod AZTEC z dowodu rejestracyjnego.

Sama aplikacja jest prosta i intuicyjna w obsłudze. Każdy pracownik po przejściu krótkiego szkolenia będzie mógł bez trudności pracować z tym narzędziem. VC360 Inspection App & Digital Certification pozwala też zbudować przewagę konkurencyjną, bez konieczności kosztownych inwestycji w indywidualne rozwiązania. Po personalizacji produkt jest gotowy do użytku w szybkim czasie.  

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Zachęcamy do kontaktu! Chętnie opowiemy Ci o szczegółach działania VC360 Inspection App & Digital Certification i pokażemy, jak aplikacja może usprawnić pracę Twoich salonów sprzedaży.

Umów się na rozmowę z naszym ekspertem.

Zespół Marketingu
ZOBACZ POSTY AUTORA

Zobacz także

Polityka prywatności i cookies
Skontaktuj się z nami
crossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram