Aktualności

Podstawowe błędy w fotografii samochodów do ofert online

16.10.2021
Autor: 
Zespół Marketingu
4 '

Najczęściej popełniane błędy w fotografii samochodów wystawionych na sprzedaż

Fotografia samochodów - wiele firm/dealerów zajmujących się sprzedażą pojazdów za pośrednictwem Internetu poszukuje sposobu na poprawę wyników sprzedażowych. Jednak ilość ofert online nie zawsze idzie w parze z osiągnięciem sukcesu.  Auto, będące przedmiotem oferty pomimo swojej atrakcyjnej ceny nie zawsze pozwala na pozyskanie uwagi kupującego.

błędy w fotografii samochodu - przykład

Dlaczego moja oferta samochodu nie generuje zainteresowania?

Fotografia samochodów - kluczem do sukcesu jest skuteczna i atrakcyjna prezentacja online. Internet odgrywa obecnie ogromną rolę w rynku sprzedaży pojazdów zarówno nowych jak i używanych. Coraz więcej transakcji jest zawieranych za pośrednictwem sieci. Pomimo tego, iż standard usług ciągle wzrasta wiele z ogłoszeń w dalszym ciągu jest tworzonych w nieprofesjonalny sposób.

błędy w fotografii motoryzacyjnej - przykład

Podstawowym problemem są źle wykonane zdjęcia

Począwszy od niewłaściwego skadrowania, błędnej orientacji fotografii samochodów, czy występowaniu tzw. „przepaleń”. Kolejnym aspektem jest brak ostrości i poruszone zdjęcia. Często pojawiającym się problemem w postaci nieatrakcyjnego tła, które pełni równie istotną funkcję w odniesieniu do atrakcyjności danego ogłoszenia. Podobnie jak zawieranie na fotografiach samochodów niepotrzebnych elementów, które odwracają uwagę od pojazdu będącego przedmiotem sesji.

Oferty tworzone w oparciu o tego typu dokumentację nie pozwalają na pozyskanie uwagi Klientów oraz nie budują profesjonalnego wizerunku marki. Zdjęcia, które mają pełnić funkcję narzędzia wspomagającego sprzedaż stanowią wizytówkę salonu sprzedaży i świadczą o jego fachowości.

błędy w fotografii motoryzacyjnej - przykład

Zbyt mało dobrych, angażujących kupującego zdjęć

Kolejnym równie istotnym aspektem jest ilość zdjęć publikowanych w ofertach online. Część salonów sprzedaży ogranicza się wyłącznie do wykonania kilku poglądowych fotografii. Nie należy zapominać, że to właśnie na podstawie zdjęć klient podejmuje decyzję dotyczącą zakupu. Oferta online powinna szczegółowo prezentować pojazd, zarówno widok ogólny jak i jego wnętrze. Nie mniej ważne są detale i przede wszystkim ewentualne uszkodzenia. Oprócz atrakcyjnej formy prezentacji należy zadbać o jej wiarygodność za sprawą rzetelnych zdjęć, które odzwierciedlają faktyczny stan pojazdu.

błędy w błędy w fotografii samochodu - przykład

Niedostateczna ilość czasu i wiedzy dotyczącej rozwiązań dla fotografii samochodowej dostępnych na rynku

Realizowanie wielu sesji z dużą ilością zdjęć wiążę się również z potrzebą sprawnego zarządzania, co dla niektórych dealerów bywa kłopotliwe na skutek czasochłonności procesów i braku możliwość bieżącej weryfikacji działań wykonywanych przez pracowników działu handlowego.

Znaczącą rolę odgrywa także spójność ogłoszeń, tworzonych w oparciu o założone standardy. W przypadku większych firm, które posiadają wiele lokalizacji integralność ogłoszeń i powtarzalność realizowanych sesji zdjęciowych jest kluczowym aspektem w odniesieniu do konsekwentnego budowania wizerunku profesjonalnego sprzedawcy, a w efekcie zwiększenie skuteczności ofert online.

Jak szybko i profesjonalnie zrobić prezentację online samochodu?

Okazuje się, że można sprzedawać więcej, szybciej i w łatwiejszy sposób, a przede wszystkim bez ponoszenia znacznych kosztów.  W jaki sposób tego dokonać? To bardzo proste.

prawidłowa fotografia samochodu - przykład

Na podstawie naszych wieloletnich doświadczeń w sektorze motoryzacyjnym i odpowiedzi na stale rosnące zapotrzebowanie branży Automotive stworzyliśmy zestaw nowoczesnych narzędzi, które pozwalają tworzyć atrakcyjne i skuteczne prezentacje online.

błędy w fotografii motoryzacyjnej - przykład

Obecnie zdecydowana większość osób, które myślą o zakupie auta w pierwszej kolejności rozpoczyna poszukiwanie interesującego ich pojazdu od sprawdzenia ofert dostępnych w Internecie.

Z uwagi na stale rosnącą ilość ogłoszeń w sieci coraz więcej salonów sprzedaży pojazdów poszukuje sposobu na wyróżnienie swoich ofert. Pozyskanie uwagi Klienta jest obecnie kwestią trudną i złożoną, należy zatem zadbać o profesjonalną formę prezentacji. Wychodząc temu naprzeciw VC360 zaprojektowało rozwiązanie.

VC360 Photo App - szybka i profesjonalna fotografia samochodów

VC360 Photo App to innowacyjne narzędzie umożliwia realizowanie profesjonalnych sesji zdjęciowych w szybszy, prostszy i bardziej skuteczny sposób. Za sprawą mobilnej aplikacji wykonanie zdjęć zajmuje tylko kilka minut, a efekt jest doskonały. Wysokiej jakości fotografie pozwalają na wyróżnienie pośród innych ogłoszeń, a powtarzalność kadrów sprawia, że wszystkie realizowane sesje odznaczają się spójnością i są wykonywane zgodnie z przyjętym standardem.

Brak konieczności korzystania z zaawansowanego sprzętu fotograficznego

Kolejną zaletą naszej foto aplikacji jest brak konieczności korzystania z zaawansowanego sprzętu fotograficznego. Dzięki aplikacji wszystkie zdjęcia są wykonywane przy użyciu smartfona, co sprawia że tym narzędziem mogą się posługiwać pracownicy każdego szczebla- obsługa systemu jest prosta i intuicyjna, a wykonanie całej sesji zajmuje tylko kilka minut. Wiąże się to również ze znacznym ograniczeniem kosztów związanych brakiem konieczności zakupu profesjonalnego wyposażenia fotograficznego.

Automatyczny zapis zdjęć w chmurze.

Ogromnym ułatwieniem jest również innowacyjna formuła aplikacji, dzięki której wykonane zdjęcia natychmiast trafiają do chmury. Nowoczesne rozwiązanie pozwala uniknąć żmudnego i długotrwałego procesu zgrywania i wyboru odpowiednich fotografii wykonanych klasyczną metodą. W przypadku rozwiązania Virtual Car 360 od momentu rozpoczęcia sesji do pojawienia się gotowej oferty online upływa tylko kilkanaście minut, co w efekcie pozwala na znaczne usprawnienie pracy działu handlowego.

Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na LinkedIn.

Zapraszamy na bezpłatną konsultacje z naszym ekspertem.

Zespół Marketingu
ZOBACZ POSTY AUTORA

Zobacz także

Polityka prywatności i cookies
Skontaktuj się z nami
crossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram