VC360 Photo App polepsza doświadczenia kupujących na platformie sprzedażowej Grupy Cichy-Zasada

03.06.2022
Autor: 
Zespół Marketingu
4 '

Platforma samochodyuzywane.pl, należąca do Grupy Cichy-Zasada (GCZ), największej grupy dealerskiej w Polsce, z 29 salonami w 8 miastach Polski, służy do sprzedaży i skupu samochodów używanych. Celem GCZ było stworzenie własnej marki i wyznaczenie nowego standardu w zakresie sprzedaży aut używanych, także w sposób zdalny. Platforma podstała pod koniec 2021 roku, w odpowiedzi na zmiany rynkowe i potrzeby nowej generacji klientów, którzy na co dzień funkcjonują w cyfrowym świecie, a zakupy przez internet są dla nich codziennością.

Czego oczekują współcześni kupujący, do których GCZ kieruje swoją ofertę? Przede wszystkim dużego wyboru wysokiej jakości aut używanych, profesjonalnej prezentacji oraz intuicyjnej nawigacji. Platforma GCZ zapewnia im to wszystko m.in. dzięki innowacyjnym narzędziom VC360, które polepszają doświadczenia użytkownika podczas wyboru auta.

Wykorzystane rozwiązania VC360 Photo App oraz narzędzia wspierającego aplikację, VC360 Player, pomogły przenieść doświadczenia kupujących na zupełnie nowy poziom. Zmieniające się wymagania nowego pokolenia klientów sprawiają, że platformy sprzedażowe stoją obecnie przed sporym wyzwaniem. Transformacja cyfrowa procesów sprzedażowych stała się faktem dla wielu dealerów.

Nowoczesne zdjęcia pojazdu w technologii 360 stopni w kilka minut

VC360 Photo App to aplikacja, która usprawnia pracę handlowców odpowiedzialnych za przygotowanie oferty sprzedażowej. Pozwala na realizację sesji zdjęciowych za pomocą smarfona, optymalizuje proces fotografowania, prowadząc sprzedawcę krok po kroku, dzięki czemu w zaledwie kilka minut otrzymuje on spójne zdjęcia pojazdów. Oszczędza w ten sposób czas, który może wykorzystać na kontakt z klientem i sprzedaż aut.

Dzięki funkcji zmiany tła, fotografie są spójne i jednolite. Aplikacja VC360 Player “tworzy” następnie wirtualny spacer – kupujący może więc obejrzeć auto z każdej strony i poczuć się, jakby w nim siedział. Narzędzie daje też możliwość dodania tzw. hotspotów, czyli opcji zaznaczenia istotnych elementów pojazdu wewnątrz i na zewnątrz oraz umieszczenia ich szczegółowych fotografii w ofercie.

GCZ samochodyuzywane.pl

Foto aplikacja współpracuje z VC360 Offer Manager, który pozwala zarządzać publikacją ogłoszeń sprzedażowych. Umożliwia tworzenie standardowych i uporządkowanych ofert, zarządzanie zdjęciami i wirtualnym garażem, a następnie ich publikację ich na portalach sprzedażowych czy stronie marki lub dealera przy pomocy kilku kliknięć. 

Proponowane przez nas rozwiązania cyfryzują i optymalizują proces przygotowania oferty samochodów używanych. W efekcie korzyści z tego rozwiązania czerpią zarówno dealerzy, jak i ich klienci.

Jakie korzyści z photo aplikacji widzą dealerzy z GCZ?

  • oszczędność czasu dzięki optymalizacji procesu wykonywania zdjęć,
  • ujednolicenie prezentacji pojazdu dla marki,
  • budowa wizerunku profesjonalnej firmy korzystającej z nowoczesnych rozwiązań,
  • zwiększenie rozpoznawalności marki dealera przez użycie spersonalizowanego tła,
  • lepsza prezentacja samochodów używanych,
  • większe zainteresowanie klientów.

Korzyści po stronie klienta końcowego:

  • możliwość dokładnego obejrzenia auta na stronie dealera lub marki,
  • wirtualny “spacer” wewnątrz i na zewnątrz pojazdu,
  • angażująca interaktywna prezentacja.

W Grupie Cichy-Zasada dzięki wdrożenie VC360 Photo App przełożyło się nie tylko na aspekty wizerunkowe, ale przede wszystkim przyniosło realne wyniki sprzedażowe. Potwierdza to Mieszko Hałas, dyrektor samochodów używanych i marketingu Grupy Cichy-Zasada, który na łamach miesięcznika “Dealer” mówi:

Szacujemy, że w ciągu miesiąca może się to przełożyć na sprzedaż kilku dodatkowych aut przez każdego handlowca. Skala korzyści dla całej Grupy jest zatem ogromna. Po drugie – dealer zyskuje zdjęcia doskonałej jakości i ujednolicony graficznie portal. To z jednej strony buduje świadomość marki, z drugiej – pozwala klientom dokładnie zapoznać się z ofertą już na poziomie strony internetowej. Zależy nam, żeby nabywcy byli w stanie podjąć decyzję o wyborze auta, bazując w 70–80 proc. na tym, co zobaczą i przeczytają online. Do tego niezbędne są odpowiedni standard i jakość, które pomagają w budowaniu zaufania klientów.

Co ważne, na platformie zebrane są oferty aut ze wszystkich salonów Grupy Cichy-Zasada. Kupujący mają więc dostęp do szerokiej gamy pojazdów i wybrać ten, który ich interesuje, bez względu na lokalizację.  

Więcej przeczytasz na łamach najnowszego miesięcznika “Dealera”

W majowym wydaniu miesięcznika Dealer ukazał się wywiad, w którym Mieszko Hałas oraz Andrzej Wrona, prezes VC360 rozmawiają o tym, jakie wsparcie technologiczne mogą otrzymać dealerzy i jak jest ono ważne dla budowy i rozwoju ich biznesu.

Materiał znajdziesz tutaj: Przyszłość zaczyna się teraz

***

Jesteś zainteresowany naszymi rozwiązaniami dla branży automotive? Chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób możemy usprawnić działanie Twojego biznesu? Zachęcamy do kontaktu! Chętnie pomożemy Ci zwiększyć efektywność działań sprzedażowych.   

Zespół Marketingu
ZOBACZ POSTY AUTORA

Zobacz także

Narzędzia Virtual Car 360 dla KIA | Używane w Polsce

10.12.2020
Autor: 
Zespół Marketingu
3 '
… czyli kilka słów o sukcesie współpracy Virtual Car 360 i KIA | Używane…  Ostanie miesiące były dla nas okresem wytężonej pracy, ciekawych doświadczeń oraz intensywnego rozwoju naszych rozwiązań. Niewątpliwie przyczyniło się do tego nawiązanie szerokiej współpracy z KIA Motors Polska poprzez wdrożenia rozwiązań Virtual Car 360 dla Dealerów będących w programie KIA | Używane […]
czytaj więcej
Polityka prywatności i cookies
Skontaktuj się z nami
crossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram