Narzędzia Virtual Car 360 dla KIA | Używane w Polsce

10.12.2020
Autor: 
Zespół Marketingu
3 '

… czyli kilka słów o sukcesie współpracy Virtual Car 360 i KIA | Używane…

 Ostanie miesiące były dla nas okresem wytężonej pracy, ciekawych doświadczeń oraz intensywnego rozwoju naszych rozwiązań. Niewątpliwie przyczyniło się do tego nawiązanie szerokiej współpracy z KIA Motors Polska poprzez wdrożenia rozwiązań Virtual Car 360 dla Dealerów będących w programie KIA | Używane w całym kraju. Podejmując tę współpracę wiedzieliśmy, że musimy dać z siebie 120% aby sprostać wysokim wymaganiom, standardom i wizji Szefów i Dealerów KIA w Polsce. Już od pierwszych rozmów w 2019 roku zgodnie stwierdziliśmy, że lepsze dotarcie do Klientów przez Internet będzie z każdym rokiem miało coraz większe znaczenie w obszarze sprzedaży samochodów używanych. Potwierdzenie przyszło szybciej niż się spodziewaliśmy. Nagły spadek odwiedzających salony i serwisy stał się w ostatnich tygodniach obrazem życia codziennego. Klienci przenieśli się do internetu - mają więcej czasu na podjęcie decyzji, uważniej przyglądają się ofertom i analizują ich wiarygodność. Szukają sprawdzonych i pewnych samochodów. Potrzebują rzetelnej prezentacji i pewności, że nie kupują kota w worku.

KIA | Używane wdrażając rozwiązania Virtual Car 360 z początkiem 2020 roku niejako przygotowała się na nową sytuację, wprowadzając dwie istotne zmiany: tzw. wirtualną ściankę oraz nowe standardy prezentacji ofert. Sama sesja zdjęciowa zajmuje teraz 5-7 minut, a system automatycznie dostosowuje wykonane zdjęcia do ogólnie ustalonego standardu. Skraca to znacznie czas pracy handlowca, który swoje siły może poświęcić np. na kontakt z klientem oraz zwiększenie wyników sprzedaży.

Do dziś już 18 dealerów korzysta z możliwości digitalizacji swoich stocków aut używanych, a kolejnych 6 jest przed wdrożeniem. Ich oferty wyróżniają się na tle setek tysięcy innych ofert nowoczesnym standardem wizualnym i jakościowym. Trafiają one na popularne serwisy takie jak otoMoto, wspólną platformę ogłoszeniową na www.kia.com oraz do lokalnych serwisów ogłoszeniowych.

Część Dealerów do dotarcia do nowych Klientów wykorzystuje również portale społecznościowe takie jak Facebook, gdzie w atrakcyjny i nowoczesny sposób zachęca klientów do swojej oferty.

Virtual Car 360 pozwala zbudować interaktywną prezentację opartą na widokach 360 wyświetlanych za pomocą Player’a- interaktywnej prezentacji dla Klienta, którą można dołączyć w dowolnym miejscu w Internecie w formie aktywnego linku. Pozwala to dotrzeć do jeszcze większego grona potencjalnych Klientów. To doskonałe narzędzie również dla Klienta, dające możliwość obejrzenia samochodu dokładnie i rzetelnie bez wychodzenia z domu.

Andrzej Wrona
Virtual Car 360

Dealer, który używa pełnej funkcjonalności narzędzia Virtual 360 prezentuje klientowi wysokiej jakości zdjęcia z zewnątrz i wewnątrz pojazdu, dając wrażenie wirtualnego spaceru po wnętrzu i do dokoła auta, a ich wykonanie zajmuje ok. 5-7 minut.

Przykłady takiej formy prezentacji można zobaczyć klikając poniżej:

Rozwiązanie Virtual Car 360 pojawiło się w naszej firmie idealnie na czas – czas w którym poszukiwaliśmy sposobów na uatrakcyjnienie naszej oferty w internecie. To rozwiązanie pozwoliło nam nie tylko zoptymalizować proces przygotowania materiałów do wykorzystania online, ale przede wszystkim idealnie wpisywało się w europejskie standardy naszego Programu Samochodów Używanych. Udało nam się uzyskać cenne narzędzie do nowoczesnej, interaktywnej i kompletnej prezentacji pojazdów w sytuacji gdy prezentacja ofert w sieci stała się jedyną możliwą drogą dotarcia do klienta. Kolosalną korzyścią jest to, że klient może obejrzeć wybrany samochód w widoku 360 oraz poznać jego parametry techniczne bez wychodzenia z domu. Po kliknięciu w link widzi interaktywny player, dzięki któremu można, obracając auto, dokładnie obejrzeć je zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Finalnie, rozwiązanie to pozwoliło nam zoptymalizować i ustandaryzować proces sprzedaży oraz samej prezentacji naszych ofert.

Maciej Żukowski
KIA Motors Polska

To pierwsze, tak duże wdrożenie narzędzi Virtual Car 360, bo obejmujące swoim zasięgiem Dealerów programu w całym kraju. Tym bardziej jesteśmy dumni, że tak szybko i sprawnie przeprowadziliśmy Dealerów przez cały proces wdrożenia oraz efektywnych szkoleń, kontaktując się i ucząc użytkowników obsługi aplikacji wg. standardów programu głównie metodami zdalnymi. To utwierdziło nas w przekonaniu, że dobrze zbudowane narzędzia i procesy Virtual Car 360 łatwo, szybko i niskim kosztem pozwalają dać wymierne korzyści jednocześnie dla sprzedających i kupujących.

Zespół Virtual Car 360

Zespół Marketingu
ZOBACZ POSTY AUTORA

Zobacz także

Polityka prywatności i cookies
Skontaktuj się z nami
crossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram