Aktualności

Nowa odsłona prezentacji pojazdów w technologii 360 stopni

18.08.2022
Autor: 
Zespół Marketingu
3 '

Jednym z elementów VC360 Photo App – aplikacji, która wspiera sprzedaż samochodów używanych – jest funkcja tworzenia widoku 360 stopni. VC360 Player, zabiera klienta na wirtualny spacer, dzięki któremu może on obejrzeć auto z każdej strony, zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Z początkiem września aplikacja została w tym zakresie zaktualizowana, zyskując nowoczesne menu, szybszy czas ładowania oraz ulepszoną funkcję hotspotów do eksponowania detali.

Technologie 360 stopni wspierają sprzedaż w wielu branżach – między innymi nieruchomości, e-commerce, branży medycznej czy hotelarskiej. Rynek samochodowy także odkrył ogromny potencjał, jaki daje prezentacja pojazdu przy pomocy wysokiej jakości zdjęć i technologii pozwalającej obracać samochodem.

Ta angażująca, interaktywna formuła wzbogaca doświadczenia użytkownika, zwiększa atrakcyjność oferty i buduje spójny wizerunek marki. Ułatwia też kupującym podjęcie decyzji,  tym samym skracając ścieżkę zakupową. Większość lub nawet cały proces odbywa się bowiem online – jeśli sprzedawca dysponuje własną platformą e-commerce, klient nie musi nawet oglądać samochodu osobiście. W innym przypadku wysyła zapytanie do dealera lub odwiedza salon, aby ostatecznie przekonać się, czy jego wybór był słuszny i sfinalizować transakcję. 

Player jest więc funkcjonalnością, która odpowiada na potrzeby nowej generacji konsumentów. Widząc duży potencjał tego rozwiązania, przeprowadziliśmy wśród obecnych użytkowników aplikacji VC360 Photo App badanie satysfakcji z produktu. Zapytaliśmy ich, z czego są zadowoleni, a co ich zdaniem wymaga poprawy. Naszym celem było wykorzystanie najnowszej technologii i zaproponowanie jeszcze lepszych rozwiązań. Dzięki informacji zwrotnej wprowadziliśmy pewne zmiany. W efekcie wszyscy mogą już korzystać ze zaktualizowanego Playera.

Jak działa VC360 Player?

Do stworzenia prezentacji 360 stopni przy użyciu VC360 Photo App należy wykonać 8 zdjęć. Dzięki opcji duchów, tzw. linii siatki, czyli konturów ułatwiających ustawienie telefonu oraz dopasowaniu do marki i modelu samochodu, fotografie są spójne i wykadrowane w odpowiedni sposób.

Następnie aplikacja sugeruje wykonanie zdjęć detali. Za sprawą funkcji zmiany tła, prezentacja zyskuje jednolity, bardziej profesjonalny, spójny wygląd. Oczywiście, nie jest to konieczne – wiele zależy tu od miejsca, w którym robimy sesję i efektu, jaki chcemy osiągnąć. 

Dodatkowym krokiem jest zdjęcie 360 wnętrza pojazdu. Wykonuje się je za pomocą specjalnej kamery umieszczanej między przednimi oraz na tylnych fotelach. Dzięki temu rozwiązaniu klient może się poczuć tak, jakby siedział w środku pojazdu. Dodatkowo hotspoty wnętrza zwracają uwagę na wartościowe elementy wyposażenia.

Player tworzy się automatycznie, generując link html do wstawienia na stronę internetową. Gdy mamy do czynienia z ograniczeniami technicznymi, możliwe jest też umieszczenie samego odnośnika.

Jeszcze niedawno do uzyskania takich rezultatów potrzebna była sesja w studio. Narzędzie, jakim jest VC360 Photo Studio, sprawdza się u dealerów dysponujących dużą powierzchnią i obsługą kilkudziesięciu aut w jednej lokalizacji. W innych przypadkach, a w szczególności w sieciach dealerskich, podobny efekt uzyskamy przy pomocy VC360 Photo App i jej funkcji VC360 Player.

Szybsze ładowanie i rozszerzona funkcja hotspotów

W nowej aktualizacji zaproponowaliśmy nowoczesne, intuicyjne menu, ułatwiające użytkownikom korzystanie z prezentacji 360 stopni. Dodatkowo skróciliśmy czas ładowania, dzięki czemu prezentacja nabiera większej płynności. Poprawy uległa ponadto wersja mobile – pasek narzędzi znajduje się obecnie poniżej linii zdjęć.

Funkcjonalnością, na którą warto zwrócić szczególną uwagę, są hotspoty. Umożliwiają one zaznaczenie elementów, które chcemy wyeksponować, dodając do nich opis i zdjęcia. Mogą to być detale zwiększające atrakcyjność oferty, na przykład dodatkowe wyposażenie wnętrza wyróżniający dany egzemplarz. Hotspoty pełnią rolę sprzedawcy, który podczas tradycyjnego spotkania z klientem, prezentuje kilka wybranych, najbardziej wartościowych elementów sprzedawanego pojazdu. W playerze kupujący sam ma możliwość dokładnie obejrzeć wyróżniki danego samochodu, które mogą pozytywnie wpłynąć na decyzję zakupową. Większe zaangażowanie kupujących i zainteresowanie samochodem to szybsza sprzedaż po wyższej cenie.

Masz pytania dotyczące nowej odsłony Playera? Chętnie na nie odpowiemy!

Zespół Marketingu
ZOBACZ POSTY AUTORA

Zobacz także

Polityka prywatności i cookies
Skontaktuj się z nami
crossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram